Sobota, 23 stycznia 2021, Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy PL EN | |

Lądzki Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej nagrodzony w Konkursie „Działania proekologiczne i prokulturowe”

2 grudnia 2020 r. rozstrzygnięty został Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” oraz Konkurs „Nasz pomysł na ochronę środowiska” V edycja „Prośrodowiskowa kampania edukacyjna”, którego organizatorem był Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. W konkursie nagrodzony został  XV Ogólnopolski Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie.

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, uroczysta Gala wręczenia nagród laureatom odbyła się w wirtualnej przestrzeni, a wręczenie nagród laureatom odbędzie się on-line na platformie ZOOM. Galę otworzył Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.
Konkurs „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego” skierowany jest do gmin i powiatów oraz podległych im jednostek, a także organizacji, podmiotów gospodarczych i organizacji pożytku publicznego, zarejestrowanych na terenie Województwa Wielkopolskiego.

Wniosek do 21. edycji konkursu złożony został przez Anitę Kubicką z kierownika Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu słupeckiego, w maju br. i dotyczył XV Ogólnopolskiego Festiwal Kultury Słowiańskiej i Cysterskiej w Lądzie.

Festiwal w Lądzie to impreza o zasięgu ogólnopolskim. Jest to drugi największy w Polsce festiwal kultury średniowiecznej. Festiwal to przedsięwzięcie, w organizację którego zaangażowanych jest aż sześć podmiotów z różnych sektorów: Starostwo Powiatowe w Słupcy, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Stowarzyszenie „Unia Nadwarciańska”, Wyższe Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie, Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Urząd Gminy w Lądku. Wspierają nas również w sposób rzeczowy lokalni przedsiębiorcy. Nadzór merytoryczny nad Festiwalem prowadzi Muzeum Archeologiczne w Poznaniu.

Jesteśmy bardzo dumni, szczęśliwi i wdzięczni za docenienie naszych starań.