Środa, 21 sierpnia 2019, Imieniny: Franciszka, Kazimiery, Ruty PL EN | |

KONTAKT


INFORMACJA +48 61 852 82 51 muzarp@man.poznan.pl

OCHRONA DANYCH OSOBOWYCH(RODO)

JAK DOJECHAĆ


REZERWAT ARCHEOLOGICZNY GENIUS LOCI


ODWIEDŹ PODSTRONĘ REZERWATU

GODZINY OTWARCIA


Sezon szkolny
01.09.2018 – 30.06.2019
PONIEDZIAŁEK – NIECZYNNE
WTOREK – 09.00-16:00
ŚRODA – 09.00-16:00
CZWARTEK – 09.00-16:00
PIĄTEK – 10.00-17.00
SOBOTA – 10.00-17.00
NIEDZIELA – 12.00-16.00

APLIKACJA MOBILNA


aplikacja mobilna

 

aplikacja android
aplikacja iOS

Październik 2018 wypełniony atrakcjami dla seniorów! - Co przygotowaliśmy na Wodnej 27 i Posadzego 3?

Październik 2018 wypełniony atrakcjami dla seniorów! - Co przygotowaliśmy na Wodnej 27 i Posadzego 3?

Centrum Inicjatyw Senioralnych wraz z partnerami w ramach akcji "Senioralni Poznań" przygotowało w tym roku wiele spotkań, warsztatów, drzwi otwartych, badań profilaktycznych i wystaw.

 

W programie „Senioralnych” wycieczki do ciekawych miejsc w Poznaniu, spotkania z ekspertami z zakresu prawa i ubezpieczeń społecznych oraz poradnictwo skarbowe. Jak zwykle nie zabraknie inspirujących wykładów i propozycji na aktywne spędzenie czasu.Odbędą się również warsztaty z rozwoju osobistego.

Integralną częścią wydarzenia będą targi VIVA SENIORZY!, które odbęda się 19 i 20 października w pawilonie nr 3 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. 

Szczegóły http://centrumis.pl/edycja-2018.html 

 

 

W akcji uczestniczą także Muzeum Archeologiczne w Poznaniu i Rezerwat Archeologiczny Genius Loci. Planowane przez nas inicjatywy znajdują się poniżej:

 

Rezerwat Archeologiczny Genius Loci:

 

10.10. godz. 12.00 Blask Christianitatis " na Ostrowie Tumskim - okiem archeologa. Prelekcja o najstarszych śladach chrześcijaństwa w Poznaniu

Wyspa tumska to kolebka polskiego chrześcijaństwa, o czym świadczą dawne ślady kaplicy palatialnej Mieszka I. To także miejsce pełne splendoru i bogactw, potwierdzi to przepiękna szklana mozaika zdobiąca ściany prywatnego kościoła władcy. To również powiew suwerenności płynącej z mocy przyjętego chrztu i rozmach na placu budowy tamtejszej katedry. O tych i innych wątkach dotyczących początków kościoła na ziemiach polskich opowiemy w trakcie niezwykłej prelekcji 10 października o godzinie 12.00. Serdecznie zapraszamy do Rezerwatu!

 

Organizator: Rezerwat Archeologiczny Genius Loci

Miejsce: ul. Ks. I. Posadzego 3

Wstęp: wolny, udział nieodpłatny.

 

 

24.10  godz. 12.00 -  Fotoreportaż "Śladami Blasku Christianitatis" i spotkanie z autorką Kateriny Zisopulu-Bleją"

Jak wiele miejsc świętych ma Rzym? Jak wysoka jest mediolańska katedra? Gdzie znajduje się grób św. Augustyna? Jak stary jest klasztor na Monte Casino? Podążając „Śladami Blasku Christianitatis” natkniemy się na bardzo wiele pytań. Na część z nich postaramy się udzielić odpowiedzi w trakcie spotkania z Kateriny Zisopulu Bleją, która w ramach projektu „Blask Christianitatis” realizowanego przez Akademię Genius Loci odbyła fascynującą podróż po Półwyspie Apenińskim.

 

Organizator: Rezerwat Archeologiczny Genius Loci

Miejsce: ul. Ks. I. Posadzego 3

Wstęp: wolny, udział nieodpłatny.

 

 

Muzeum Archeologiczne Pałac Górków

 

9.10. g. 12.00 Nie wszystko złoto, co się świeci - tajniki starożytnego jubilerstwa

Opis: Intrygująca opowieść o arkanach metalurgii w epokach pradziejowych połączona z warsztatami dla wprawnych rąk muzealnych gości. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się ze światem jubilerskich sztuczek utrwalonych w niezwykłych znaleziskach odkopanych przez archeologów na terenie całej Wielkopolski.

Organizator: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu 

Miejsce: ul. Wodna 27

Informacje i zapisy: liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy od 2 października pod adresem mailowym lena.glowacka@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie 61 628 55 53, udział nieodpłatny.

 

17.10.  g. 12.00 "Zioła i kuchnia dawnych Słowian"

Zapraszamy chętnych na spotkanie z kulinariami epoki średniowiecza. Organizujemy warsztaty dotyczące  sztuki przyprawiania i warzenia dawnej strawy. Sami, własnoręcznie utrzemy zioła w moździerzach i żarnach kamiennych. Poznamy dawne przepisy słowiańskiej kuchni i stworzymy autorską wersję mieszanki z suszonych ziół na różne  dolegliwości.

Miejsce: ul. Wodna 27

Informacje i  zapisy: liczba miejsc ograniczona, konieczne zapisy od 8 października pod adresem mailowym lena.glowacka@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie 61 628 55 53, udział nieodpłatny.